Все новости

На Миколаївщині замість 19 районів планується утворити 4

На Миколаївщині замість 19 районів планується утворити 4
У Верховній Раді України зареєстровано законопроект про зміну меж районів Миколаївщини. Замість 19 районів планується утворити 4. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив нардеп Андрій Вадатурський.

Законопроект №9279 «Про зміну меж районів Миколаївської області» пропонує з 19 існуючих районів області утворити чотири. Миколаївський район, за проектом, включатиме Березанський, Вітовський, Новоодеський і Очаківський райони; Баштанський район - Березнегуватський, Казанківський, Новобузький, Снігурівський райони; Вознесенський район - Арбузинський, Братський, Веселинівський, Єланецький райони; до Первомайського району відійдуть ще Врадіївський, Доманівський, Кривоозерський райони.

Андрій Вадатурський називає ці зміни адміністративною оптимізацією:

«Запитаєте, навіщо це потрібно? Пояснюю. Справа в тому, що на сьогодні в Миколаївській області вже створено 41 ОТГ. При цьому тільки в 2-х з 19-ти районів області поки немає жодної громади. А ось площа 8-й районів більш ніж на 50% покрита ними, і в 12-ти районах взагалі районний центр є також центром ОТГ. І процес об'єднання продовжується. Згідно з Бюджетним кодексом України, об'єднані громади беруть на себе майже всі повноваження, які належали до компетенції районних рад або районних адміністрацій. Таким чином, функціонування останніх стає неефективним і взагалі безглуздим через фактичну відсутність або істотне зменшення функцій. Більш того, це створює соціальну напругу і непрості відносини між районним ланкою влади і новоствореними ОТГ», - пояснив нардеп.
На його думку, прийняття закону дозволить прибрати дублюючі органи та більш ефективно працювати органам новостворених територіальних громад.

http://favoritepervomajsk.com