Все новости

Що робити, якщо очі в лінзах втомлюються?

Що робити, якщо очі в лінзах втомлюються?
Контактні лінзи для багатьох людей є найкомфортнішим способом корекції зору, адже вони не спотворюють зображення, до них не варто якийсь час звикати. Тому ця оптика популярна серед людей різних професій. Однак, лінзи можуть викликати відчуття втоми в очах. Як можна позбутися неприємних симптомів та попередити їх повторне виникнення? Для комфортного функціонування органам зору необхідний певний рівень вологи. Зосереджено працюючи, людина концентрує очі та рідше моргає. Це призводить до зменшення зволоження сенсорного органу, яке необхідне для того, щоб очищати відкладення, прибирати пил, який може потрапляти в органи зору. Особливо рівень вологи важливий для тих людей, які носять контактні лінзи. Адже цей показник впливає на відчуття сухості в очах та інші прояви втоми органів зору.

Симптоми, які говорять про втому очей в контактних лінзах: почервоніння очей різного ступеня; печіння та сльозовиділення; відчуття дискомфорту та болю; відчуття стороннього предмета на поверхні слизової оболонки. Ці неприємні прояви можуть стати причиною відмови від м’якої оптики. 

Що робити, коли втомлені очі?


Аби очам в контактних лінзах було комфортно, варто:
  • обмежити час роботи в лінзах. Денні засоби для корекції не варто носити довше 12 годин, краще скоротити цей час до 8 годин;
  • робити перерви під час роботи, виконувати гімнастику для очей та періодично прискорено моргати для поповнення рівня вологи;
  • для відновлення водного балансу варто купити зволожуючі краплі для лінз, які б за своїм складом нагадували людську сльозу.

Якщо симптоми не проходять, то варто звернутися до офтальмолога. Можливо, що причиною дискомфорту та втоми є неправильно підібрані лінзи. Також особливо уважно правильно обрати краплі для очей та розчин для очищення й збереження м’якої оптики. Важливо, щоб за складом вони підходили до матеріалів лінз, не викликали алергії та подразнення.

https://opticlub.org/