Все новости

Психологи назвали надійний спосіб профілактики депресії

Психологи назвали надійний спосіб профілактики депресії
Найкращий спосіб запобігти появі депресії — почати прокидатися не пізніше 6-ої ранку. Дослідження показало, що люди з таким режимом сну на 25% менше схильні до депресивних розладів.

"Пристосувавшись до нового розкладу, ви зможете перезапустити свій внутрішній годинник. Ваш організм це оцінить. Йому буде за щастя повернутися в природний ритм, який існував до винайдення штучного світла. У ті часи люди вдень займалися фізичною активністю і з настанням темряви вкладалися спати", — цитує австралійського психолога доктора Бейлі Бош відоме британське видання Dailymail.

Зекономлений на ранньому пробудженні час спеціаліст радить витратити на медитацію, виконання ранкової зарядки, смакування чашкою кави чи перегляд ранкової преси. Такі заняття покращать настрій й зададуть відповідний тон усьому дню.

"Прокидаючись рано, ви зможете без поспіху виконувати свої обов'язкові справи. Плюс робити все те, на що зазвичай не вистачало часу", — відзначила психолог.

За словами Бош, звиклі пізно лягати спати й пізно прокидатися частіше мають проблеми в особистому житті й у результаті нерідко лишаються самотніми. Вони більш схильні до шкідливих звичок, швидше втомлюються й страждають від порушень сну. Також є вразливішими перед стресом.

Щоб перелаштуватися на новий лад, психолог рекомендує щодня лягати спати й прокидатися о тій самій годині. Спланувати все так, аби на сон було відведено достатньо часу. Згідно з порадами Національного фонду сну США, норма залежить від віку:
для школярів (6-13 років) — 9-11 годин
для підлітків (14-17 років) — 8-10 годин
для молоді (18-25 років) — 7-9 годин
для дорослих (26-64 роки) — 7-9 годин.
для людей старшого віку (65+) — 7-8 годин

Щоб проблем із раннім засинанням не було, слід бути активним протягом дня, за можливості якомога більше перебувати на свіжому повітрі й за 6 годин до сну не пити кави. Також важливо спати з вимкненим світлом і не брати в ліжко гаджети.

https://gazeta.ua